تصویر ندادن و خاموش شدن Toshiba c660

0
  • توشیبا
  • روشن
  • نشدن
  • سلام

یه دستگاه توشیبا اوردن برام که به گفته مشتری در حین کار یهو خاموش شده

وقتی دستگاه رو باز کردم ولتاژهای 5 و 3.3 رو داشتم ولی روشن نمیشد بعد از بررسی ای سی شبکه رو در اوردم خود ای سی سوخته بود ازنظر ظاهری بعدا سیستم رو روشن کردم دیدم یه ای سی به شماره adp3211 خیلی داغ میکنه توی شماتیک نگاه کردم دیدم ای سی راهنداز گرافیک هستش و از اون جایی که گرافیک انبرد هست و با سی پی یو یکی هستش باید یه سیگنال فعال کننده از سی پی یو صادر بشه تا ای سی فعال بشه خلاصه بعد از بررسی خود سی پی یو کمتر از یه ثانیه و به محض سویچ کردن اینقدر داغ میشه که ادم نمیتونه تحمل کنه زیریه ثانیه اینطوریمیشه یه سی پی یو همین نسل براش گذاشتم دما به حالت عادی اومد و سیگنال رو داشتم ولی ای سی فعال نمیشد خود ای سی adp3211 رو تعویض کردم اینبار همه چی اوکی شد و هم سیگنال رو داشتم وهم دمای سی پی یو نرمال گرم میشد وقتی سی پی یو خودش رو میزاشتم ای سیadp3211 خیلی داغ میشد دیگه اون سی پی یو رو نذاشتم

ضمنا وقتی سی پی یو خودش رو میزاشتم بعضی ولتاژها مثل 1.05 و 0.75 رو نداشتم ولی با تعویض سی پی یو کل ولتاژها رو داشتمو دارم منتهی الان سیستم روشن میشه ولی تصویر نمیده بعد از 10 یا 15 ثانیه وقتی فن میخواد سریعتر بچرخه زود خاموش میشه بایوس رو چند بار تعویض کردم به محض اینکه فن سی پی یوبخواد دوبرش رو ببره بالا زود سیستم خاموش میشه تمام ولتاژها هم اوکی هستن !!

یه بایوس بودتو سایت به اسم fixshutdown h اونم ازمایش کردم بازم همینطوربود!

مدل دقیق برد هم

pwwaa la-6842p

rev:1

2010-08-26

فقط سی پی یو که گذاشتم دقیق مثل خودش نبود دو مدل بالاتر بود ولی همون نسل تولیدشده بود که گذاشتم

مال خودش

intel® core™ i3-390m

مدل تعویض شده

intel® core™ i5-430m

هردوتا از کد

arrandale

میباشند

ممنون میشم راهنمایی کنید

با سپاس

.

Train ۹۷/۲/۵ ۱۰:۴۴:۵۱
    تعداد پاسخ 2
    0

از همکاران عزیز تقاضا دارم  راهنماییی کنید     

• میرزائیان
    • Train
    • شنبه پانزدهم اردیبهشت ۹۷ ساعت ۹:۴۶:۲۳ قبل از ظهر
    0

یکی یا چند تا از خازنهای مدار cpu سوخته یا خراب شدن اونارو پیدا و تعویض کنید

• vahid
    • Train
    • پنج شنبه سوم خرداد ۹۷ ساعت ۸:۵۱:۲۱ قبل از ظهر