ویدیوی آموزشی آموزش تعمیر مادربرد کامپیوتر – مادربرد روشن میشود تصویر ندارد

Ahmad Safari

تیم پشتیبانی
عضویت ویژه پلاتنیوم
واکنش‌ها
4,766

سابقه فعالیت:

آموزش تعمیر مادربرد دسکتاپ – مادربرد روشن میشود تصویر ندارد
این ویدیو حدود یک ماه زمان برد تا تهیه و آماده ارایه بشه و 60 دقیقه محتوا هست که در آن صفر تا صد بخش تغذیه مادربرد دسکتاپ تشریح شد و درباره ترتیب سیگنال هایی که هنگام روشن شدن روی مادربرد حاضر میشن بخوبی توضیح داده شد و درباره کلاک و بایوس مادربرد و همینطور ارتباط بین قطعاتی مانند IO و PCH و بقیه بخش ها مطالب جالبی بیان شده است.
این ویدیو توسط تیم فنی دکتر بایوس تهیه و منتشر میشود.
نظرتون درباره محتوای این قسمت چیه ؟

فایل های ضمیمه

• desktop-motherboard-repair-noscreen.mp4
    642.1 مگابایت · نمایش‌ها: 930

دکتر بایوس

Founder
تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
3,682

سابقه فعالیت:

با سلام از ویدیو جالب شما چند تا سوال امکان دانلود یا جلو بردن ویدیو موقع نمایش وجود دارد چگونه
سلام بعد از دانلود با نرم افزار های پلیر معمول میتونید ویدیو رو جلو عقب بکشید.

user311

عضویت ویژه پلاتنیوم
واکنش‌ها
26

سابقه فعالیت:

با سلام با دقت به ویدیو بی نظیر شما نگاه کردم بی نقص و کاملا فنی بوئ چشم کم سوی ما در تعمیرات بینا کرد و دست بوس شما هستم

( نظر بنده حقیر دادن شور به داستان تا مدت طولانی ویدیو خسته کننده نباشه و از صحبت های شما نهایت استفاده مخاطب کرده باشه ) دست بوس شما استاد عزیزم هستم

alimadadi

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
531

سابقه فعالیت:

با سلام استاد عزیز جناب آقای صفری
آموزش بسیار عالی از شما بود واقعا عالی ممنون بابت زحماتتون فقط چند سوال برای من بود اینکه شما از سه نقطه کنار PCH کلاک های 33 و 48 و 100 را گرفتید اما اصلا نفهمیدیم که این نقاط از کجا اوردید و از کجا باید فهمید که این نقاط برای این کلاک ها می باشد؟
دوم در مورد مادربوردهایی که نه شماتیکی دارند و نه بوردویو این نقاط را چطورمی شود فهمید؟
سوم اینکه داخل سایت شما بوردویوهای گیگابایت هست اما بوردویو باز نمی کند باید باچی بازش کنیم ممنونم از راهنمایی شما

Ahmad Safari

تیم پشتیبانی
عضویت ویژه پلاتنیوم
واکنش‌ها
4,766

سابقه فعالیت:

mohammad155

عضویت ویژه طلایی
واکنش‌ها
35

سابقه فعالیت:

دکتر بایوس

Founder
تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
3,682

سابقه فعالیت:

alimadadi

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
531

سابقه فعالیت:

با سلام
من یه مادربورد گیگا مدل 780t-d3l rev4 دارم که مشکل اینه که رم دیتکت نمی شود یعنی برای مادربورد رم بزاری و نزاری هیچ فرقی ندارد و دیباگر هم کد 55 را نشان می دهد پس از عیب یابی مشخص شد پایه 238 که باید 3ولت داشته باشم ولتاژ ندارم که این پایه برای SDA می باشد همچنین پایه 168 هم که باید 1.5 ولت داشته باشم اونم ولتاژ ندارم بقیه ولتاژها هم اوکی هست - ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید

Ahmad Safari

تیم پشتیبانی
عضویت ویژه پلاتنیوم
واکنش‌ها
4,766

سابقه فعالیت:

با سلام
من یه مادربورد گیگا مدل 780t-d3l rev4 دارم که مشکل اینه که رم دیتکت نمی شود یعنی برای مادربورد رم بزاری و نزاری هیچ فرقی ندارد و دیباگر هم کد 55 را نشان می دهد پس از عیب یابی مشخص شد پایه 238 که باید 3ولت داشته باشم ولتاژ ندارم که این پایه برای SDA می باشد همچنین پایه 168 هم که باید 1.5 ولت داشته باشم اونم ولتاژ ندارم بقیه ولتاژها هم اوکی هست - ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید
مشاهده پیوست avc_780T.mp4

alimadadi

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
531

سابقه فعالیت:

سلام جناب مهندس صفری
ممنون از این همه کامل و زیبا جواب دادنتون,
فقط سوال اینکه در خصوص پایه 168 با توجه به اینکه فقط از cpu می آید و سوکت هم از نوع amd هست یعنی دسترسی به پینهای سی پی یو روی مادربورد نیست باید چه کار کرد؟ البته من cpu تعویض کردم فرقی نکرده
در جایی دیگری استادی گفتند که محافظ پلاستیکی را بردارید و کانکتور را تمیز کنید ولی من راهی برای بازکردن آن پیدا نکردم
بازم از زحمات شما سپاسگزارم

Ahmad Safari

تیم پشتیبانی
عضویت ویژه پلاتنیوم
واکنش‌ها
4,766

سابقه فعالیت:

شما بهتره اول مشکل SDA رو رفع کنید چون قبل از راه افتادن CPU شما در این بخش مشکل دارین و احتمال زیاد با برطرف کردن این ایراد CPU شروع به کار میکنه و سیگنال RESET رم رو ارسال میکنه.

alimadadi

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
531

سابقه فعالیت:

شما بهتره اول مشکل SDA رو رفع کنید چون قبل از راه افتادن CPU شما در این بخش مشکل دارین و احتمال زیاد با برطرف کردن این ایراد CPU شروع به کار میکنه و سیگنال RESET رم رو ارسال میکنه.
سلام جناب مهندس وقت بخیر
در خصوص مادربورد بررسی کردم وقتی cpu را برمی دارم از روی بورد و روشن می کنم ولتاژ پایه 238 اوکی میشه ولی وقتی سی پی میزارم قطع می شود جالب اینه که روی دو عدد سی پی یو هم تست کردم همینطوره , البته از هردوتا سی پی یو مطمئن نیستم در ضمن آی سی ِDU4 هم که برای فاز4 می باشد داغ می کند حالا دیگه نمیدونم برای این آی سی هست یا سی پی یوو اگر یه راهنمایی کامل بکنید ممنون می شوم این مادربوردهای amd واقعا اذیت کننده هستند مخصوصا از نوع گیگابایت

alimadadi

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
531

سابقه فعالیت:

سلام جناب مهندس وقت بخیر
در خصوص مادربورد بررسی کردم وقتی cpu را برمی دارم از روی بورد و روشن می کنم ولتاژ پایه 238 اوکی میشه ولی وقتی سی پی میزارم قطع می شود جالب اینه که روی دو عدد سی پی یو هم تست کردم همینطوره , البته از هردوتا سی پی یو مطمئن نیستم در ضمن آی سی ِDU4 هم که برای فاز4 می باشد داغ می کند حالا دیگه نمیدونم برای این آی سی هست یا سی پی یوو اگر یه راهنمایی کامل بکنید ممنون می شوم این مادربوردهای amd واقعا اذیت کننده هستند مخصوصا از نوع گیگابایت
از آقای مهندس صفری و بقیه دوستان تقاضای راهنمایی دارم ممنون میشوم اگر تجربه ای هست بفرمایید باید چه کار کنم

alimadadi

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
531

سابقه فعالیت:

آموزش تعمیر مادربرد دسکتاپ – مادربرد روشن میشود تصویر ندارد
این ویدیو حدود یک ماه زمان برد تا تهیه و آماده ارایه بشه و 60 دقیقه محتوا هست که در آن صفر تا صد بخش تغذیه مادربرد دسکتاپ تشریح شد و درباره ترتیب سیگنال هایی که هنگام روشن شدن روی مادربرد حاضر میشن بخوبی توضیح داده شد و درباره کلاک و بایوس مادربرد و همینطور ارتباط بین قطعاتی مانند IO و PCH و بقیه بخش ها مطالب جالبی بیان شده است.
این ویدیو توسط تیم فنی دکتر بایوس تهیه و منتشر میشود.
نظرتون درباره محتوای این قسمت چیه ؟
با ادب و درود
جناب آقای صفری ممنون بابت آموزشهای زیباتون اما خواهشی که از شما داشتم این هست که توی حوزه آموزش مادربورد بیشتر فیلم و آموزش با مادربوردهای مختلف و ایرادات مختلف حتی مادربوردهایی که نقشه و شماتیکی ندارند قرار بدهید و به چندتا فیلم محدود اکتفا نکنید تا دوستان نحوه و روال تعمیر با چنین بوردها و ایرادات را یادبگیرند چون خود تکرار این آموزشها موجب یادگیری بهتر میشود اما توی سایت چیزی که مشخص است شما بیشترین تمرکز را روی لپ تاپ گذاشتید که اگر در هر دو حوزه بصورت قوی کار شود خیلی عالی میشود با سپاس فراوان

Hosein Asadolahi

تیم پشتیبانی
واکنش‌ها
798

سابقه فعالیت:

با ادب و درود
جناب آقای صفری ممنون بابت آموزشهای زیباتون اما خواهشی که از شما داشتم این هست که توی حوزه آموزش مادربورد بیشتر فیلم و آموزش با مادربوردهای مختلف و ایرادات مختلف حتی مادربوردهایی که نقشه و شماتیکی ندارند قرار بدهید و به چندتا فیلم محدود اکتفا نکنید تا دوستان نحوه و روال تعمیر با چنین بوردها و ایرادات را یادبگیرند چون خود تکرار این آموزشها موجب یادگیری بهتر میشود اما توی سایت چیزی که مشخص است شما بیشترین تمرکز را روی لپ تاپ گذاشتید که اگر در هر دو حوزه بصورت قوی کار شود خیلی عالی میشود با سپاس فراوان
سلام ممنون بابت نظر سازندتون . حتما مد نظر داریم .

Vahab Hemmati

Moderator
تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
3,413

سابقه فعالیت:

milad_ar67

کاربر
واکنش‌ها
7

سابقه فعالیت:

واقعا بی تعارف ویدئو های شما عالیه خسته نباشید میگم ، استاد اگه فقط قرار باشه مادربرد pc تعمیر کنم نه لپتاپ بدون اسیلوسکوپ به مشکل بر میخورم ؟

چه کسی این تاپیک را مشاهده می کند؟

در حال حاضر وجود دارد 0 اعضایی که این موضوع را مشاهده می کنند

کاربرانی که این موضوع را خوانده اند

ENG-majid , Pouya ahmadzadeh , Mr Robot , arefmard , hardani , mehdishahri , morteza1400 , nejadsaeedsohrabi , msanai , ropshop , user3729 , Sadjad , Matrix2 , amir8886 , Blue mobile , user94 , user3306 , gharaghanimahdi , hamedmani1991 , Osmani , bilgisayar , Mehranmm88 , hosein mohammadi , user2994 , rfbrv19 , Ismaeil , kabiri1994 , user254 , user133 , mousavi , mahmood.media , hamraz , mohammad96s , armin12 , user338 , Arshasafaie , KarimJavvy , user531 , matin haghighat , ali_sheikhi20 , 0098saeed , mansouri66 , imanjm , mobin0911 , ssshahram , raaaamtin , mahdi1358 , user288 , user3561 , saeedyari , Abisafa , user231 , Almas , user570 , user213 , dedateron , abollove2000 , Mm32642kk , جواد ب ل , mmdmoini , user2052 , damoon_b111 , teknik9103 , majid63 , fariborz , Kian91 , Natsihitttt , atlas98 , jamshidi , user1000 , gmorteza25 , user465 , Dr Maakan Moradi , Dedater , reza390 , Atenaatrina , 10101101 , دکتر بایوس , Mohammad.Reza.Arashfakhr , saeed ghasemi , Mehrdad Asheghi , عماری , Vahab Hemmati , TadbirEmadi , majids1370 , Salimeh Bolboli , unlimited , ak1_2004 , user556 , MahdiKareshki , شریفی , puria596 , mohammadms , user1439 , user2982 , hamzeh , pouya jamali , mammad , doctorbatenipor , Masoud-seif , dr_hardware , user153 , unitec , user54 , user490 , user268 , Mehriran85 , user705 , Mahdi67 , ASR NOVIN , aquila , user3730 , mahditb , user486 , alish3213 , RaminRHiNO , msmomen , user816 , حمید 1357 , mahmood13a65 , j_ahmadi2013 , alimadadi , FatehAlavi , saeed.kzm , aghamohamadibehnam , user477 , mahmod31 , satvat , abdol_wahab_alemi , rezaalipour , mohamd , Hassan ba , user3353 , all-fix , hamedahmadzadeh