ویدیوی آموزشی تعمیر گام به گام مادربرد خاموش nm-a361

Hosein Asadolahi

تیم پشتیبانی
واکنش‌ها
752

سابقه فعالیت:

خیلی از دوستان توی روند عیب یابی لپ تاپ های خاموش مشکل داشتند و سوالات زیادی از روند عیب یابی اونها دریافت کردیم از این رو تصمیم گرفتیم این مادربرد nm-a361 که برامون اومد و خاموش هست رو بصورت لایو عیب یابی کنیم تا شما هم ببینید تیم فنی دکتر بایوس چطور عیب یابی مادربرد رو انجام میده کجاها رو چک میکنه از شماتیک توی عیب یابی چطور استفاده میکنه و در نهایت چطور مادربرد رو تعمیر میکنه. با ما همراه باشید 💚

فایل های ضمیمه

• repair nm-a361.part1.rar
    900 مگابایت · نمایش‌ها: 6
  • repair nm-a361.part2.rar
    759.1 مگابایت · نمایش‌ها: 2

Masoud

عضویت ویژه پلاتنیوم
واکنش‌ها
55

سابقه فعالیت:

آقای اسدالهی عزیز واقعا خسته نباشین
آیا برای شما امکانش هست به همین شکل دستگاهای تعمیری رو به صورت زنده فیلم برداری کنین
حالا فارق از اینکه دستگاه درست خواهد شد یا نه
چون واقعا تا حدودی مشکلاتی که تو شماتیک خوانی دارم رو هم بر طرف میکنین
ممنون میشم موافقت کنین
🙌🙌🙌🙌🙌

Hosein Asadolahi

تیم پشتیبانی
واکنش‌ها
752

سابقه فعالیت:

آقای اسدالهی عزیز واقعا خسته نباشین
آیا برای شما امکانش هست به همین شکل دستگاهای تعمیری رو به صورت زنده فیلم برداری کنین
حالا فارق از اینکه دستگاه درست خواهد شد یا نه
چون واقعا تا حدودی مشکلاتی که تو شماتیک خوانی دارم رو هم بر طرف میکنین
ممنون میشم موافقت کنین
🙌🙌🙌🙌🙌
ممنون . از این دست ویدیوها بنده زیاد رکورد کردم ولی از اونجایی که اکثر مشکلات در انتها به چیپ میرسه و مشتری ها که همون همکار های ما هستن هزینه چیپ رو قبول نمیکنن تعمیر دستگاه به انتها نمیرسه و نمیشه دستگاهی که تعمیرش تموم نشده رو به عنوان ویدیو اموزشی قرار بدیم و این ویدیو ها پابلیش نمیشه . ولی باز هم چشم حتما

Misaagh.Khezri

عضویت ویژه پلاتنیوم
واکنش‌ها
260

سابقه فعالیت:

ممنون . از این دست ویدیوها بنده زیاد رکورد کردم ولی از اونجایی که اکثر مشکلات در انتها به چیپ میرسه و مشتری ها که همون همکار های ما هستن هزینه چیپ رو قبول نمیکنن تعمیر دستگاه به انتها نمیرسه و نمیشه دستگاهی که تعمیرش تموم نشده رو به عنوان ویدیو اموزشی قرار بدیم و این ویدیو ها پابلیش نمیشه . ولی باز هم چشم حتما
سلام مهندس خسته نباشید
به نظرم فوق العاده میشه که همون لپ تاپ هایی که به چیپ میرسین هم قرار بدین من مشتاق هستم اون هایی که به نتیجه نمیرسه ما هم یاد میگیریم که چه موقع بیشتر از اون وقت روش نزاریم و جمع کنیم تحویل بدیم یجورایی زمان وقت گذاشتن مهم تر هست تا مبلغ اون تعمیر

Masoud

عضویت ویژه پلاتنیوم
واکنش‌ها
55

سابقه فعالیت:

خیلی ممنون
ولی خودتون هم دارین میگین آموزشی
پس نباید براتون نتیجه کار مهم باشه چون ما تو دکتربایوس هستیم که آموزش ببینیم حالا میخواد دستگاه تعمیر بشه یا نه مهم نکاتی هست که شما لطف میکنین و آموزش میدین
و شاید حتی تا اون مراحلی که شما رفتین و رسیدین به چیپ ما تا اون مراحل به نتیجه کامل برسیم پس به نظر من خیلی میتونه کمک بکنه تو روند عیب یابی مون
واقعا ممنون میشم که آرشیوتون رو در سایت قرار بدین و این سیاست تون رو تغییر بدین
🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌🙌

jamshidi

عضویت ویژه طلایی
واکنش‌ها
383

سابقه فعالیت:

به نظر منم بهتر هست که هر دستگاهی حتی اگر درست نمیشه لایو. رکورد کنید تا بدونیم که تا چه مرحله ای باید پیش بریم و دیگه برای دستگاه وقت گذاشتن بیهوده هست
چون اینجوری اعتماد به نفس تعمیر کار بالا میره که همه دستگاه ها قابل تعمیر نیست
مثلا به محض مشاهده فلان ایراد یاد این میفتیم که آقای اسداللهی گفتند اگر ولتاژ اینجا کم باشه یعنی چیپ سوخته و فورا ولتاژ گیری میکنیم و اگر کم بود دستگاه رو مرجوع میکنیم
به فرض من توی کلیپ های شما چیزی که مربوط به خرابی چیپست از طریق usb ها باشه ندیدم
درصورتی که وقتی دیتای usb بدون وصل کیبورد موس و یا... ولتاژ داره یعنی اون بلوک usb توی چیپست سوخته و کاریش نمیشه کرد
و اگر شما اینچنین فیلمی بزارید من که تازه پا به عرصه تعمیر مادربورد گذاشتم وقتم رو تلف نمیکنم
و کلا موضوعات به این شکل

واپسین ویرایش:

mehdi

عضویت ویژه پلاتنیوم
واکنش‌ها
129

سابقه فعالیت:

دوستان به نکته خوبی اشاره کردند ، حتما که نباید دستگاه تعمیر بشه . همین که عیب هم مشخص بشه کفایت میکنه و یه وقت به چیپ میرسید که بخاطر هزینش یا ریسک درست شدن یا نشدنش متوقف میشه یا اینکه به قطعه ای میرسید که تو بازار نه خودش هست و نه مشابهش و باز هم دستگاه تعمیر نمیشه ...
همون ویدیوها هم لطفا منتشرشون کنید. که بهترین بهره رو میشه ازشون برد

user78

عضویت ویژه پلاتنیوم
واکنش‌ها
431

سابقه فعالیت:

سلام . مهندس
funpatogh
عزیز . نکاتی که خرابی دیتای usb از چیپ اشاره کردید .تو ویدئوها هست ( یک موردش مربوط به استاد نیک پی هست ) ولی اسم ویدیو تو ذهنم نیست

فایل های ضمیمه

• y.PNG
    y.PNG
    14.3 KB · نمایش‌ها: 32

ebrahim0062

عضویت ویژه پلاتنیوم
واکنش‌ها
19

سابقه فعالیت:

با سلام خدمت اساتید گرامی
از پیامهای دوستان به راحتی میشه دریافت کرد که این دست ایرادات که دستگاه خاموشه و ولتاژهای alw هم وجود داره که باید تو عیب یابی به power sequenceمراجعه کرد و به قول مهندس یه بخشی از اونا به چیپ میرسه مشکل خیلی از دوستان هست منم با بقیه عزیزان موافقم که فیلم های اموزشی بیشتری از این دست رو فارغ از اینکه دستگاه تعمیر بشه یا نه تو سایت قرار بدید چون به نظرم اولویت اصلی با عیب یابی سریع و مطمئن دستگاه هست و بعد با تعمیر باز هم از زحمات بی دریغ تیم دکتر بایوس ممنونم

دکتر بایوس

Founder
تیم پشتیبانی
Admin
واکنش‌ها
3,460

سابقه فعالیت:

از توجه دوستان نسبت به ویدیوهای آموزشی خیلی خوشحال شدم و درخواست همگی را مطالعه کردم اما این یک تغییر نسبتا مهم در سیاست تولید محتوای دکتر بایوس میباشد از این رو در شبکه اینستاگرام این تصمیم به نظرسنجی گذاشته شد که پس از دریافت نتیجه تصمیم گیری قطعی انجام خواهد شد. باتشکر
ادرس اینستاگرام dr.bios2014
نظرسنجی استوری شده است.

unlimited

عضویت ویژه پلاتنیوم
واکنش‌ها
212

سابقه فعالیت:

واقعا ک چه استقبال عالیی از سوی دوستان شد . دمت گرم استاد اسداللهی عزیز . دمت گرم استاد صفری . دمت گرم استاد آرش فخر دمت گرم استاد امانی کر و آرزوی موفقیت و سربلندی برای شما عزیزان و تیم و اعضای دکتر بایوس :love:
جا داره از استاد نیک پی هم یادی کنیم و از ایشون هم تشکر کنیم :love:
همچنین از استاد همتی و خانم بلبلی عزیز و همه کادر دکتر بایوس :love:

bilgisayar

عضویت ویژه پلاتنیوم
واکنش‌ها
22

سابقه فعالیت:

با سلام دوستان گفتنی ها روکامل نوشتن من خیلی ساده مینویسم . لطفا اعضای سایت را هم جز تیم دکتر بایوس حساب کنید و لایو دستگاهی که در نهایت تعمیر نمیشه را هم منتشر کنید این خیلی با ارزش ست چون با این کار شما رو اعتماد به نفس ما کار میکنید و این خیلی خیلی مهم ست . با تشکر از تیم محبوب دکتر بایوس

rezarahimi

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
62

سابقه فعالیت:

با سلام و خشته نیاشید خدمت همه دوستان و استادان گرامی دکتر بایوس این ویدیو واقعا خیلی عالی و مفید بود خیلی کارمو راه انداخت فقط یک مورد اینکه تو شماتیک هایی که صفحه power sequence وجود نداره چطوری بتونیم گام به گام جلو بریم از طریق شماتیک اینم یه توضیحی بدین اگر اموزشی در این باره هست اشاره بشه بهش بنده یادمه تو یکی از ویدیو ها از صفحه
1622237681909.png
قدم به قدم جلو میره ولی من منظور s1.s3.s4.s5 رو درست متوجه نشدم چی هستن بیشتر این مورد رو هم توضیح بدین ممنون میشم

واپسین ویرایش بدست یکی از سرپرستان:

MahdiBakhshi

عضویت ویژه طلایی
واکنش‌ها
81

سابقه فعالیت:

خیلی از دوستان توی روند عیب یابی لپ تاپ های خاموش مشکل داشتند و سوالات زیادی از روند عیب یابی اونها دریافت کردیم از این رو تصمیم گرفتیم این مادربرد nm-a361 که برامون اومد و خاموش هست رو بصورت لایو عیب یابی کنیم تا شما هم ببینید تیم فنی دکتر بایوس چطور عیب یابی مادربرد رو انجام میده کجاها رو چک میکنه از شماتیک توی عیب یابی چطور استفاده میکنه و در نهایت چطور مادربرد رو تعمیر میکنه. با ما همراه باشید 💚
دم شما گرم مهندس خیلی خیلی عالی بود اموزش هایی که تیم زحمتش رو میکشه ی جوریه که هر چی بیشتر نگاه میکنی بیشتر نکته ازش در میاد .
خیلی چیزا ازتون یاد گرفتیم دمتون گرم پایدار باشید 🌸🌸

Hosein Asadolahi

تیم پشتیبانی
واکنش‌ها
752

سابقه فعالیت:

با سلام و خشته نیاشید خدمت همه دوستان و استادان گرامی دکتر بایوس این ویدیو واقعا خیلی عالی و مفید بود خیلی کارمو راه انداخت فقط یک مورد اینکه تو شماتیک هایی که صفحه power sequence وجود نداره چطوری بتونیم گام به گام جلو بریم از طریق شماتیک اینم یه توضیحی بدین اگر اموزشی در این باره هست اشاره بشه بهش بنده یادمه تو یکی از ویدیو ها از صفحه
مشاهده پیوست 58660
قدم به قدم جلو میره ولی من منظور s1.s3.s4.s5 رو درست متوجه نشدم چی هستن بیشتر این مورد رو هم توضیح بدین ممنون میشم
انشالا تو ویدیو بعدی حتما توضیح میدم ولی در کل در پلتفرم های مختلف این جداول تقربا مشابه هستن مثلا در پلتفرم کامپال این جدول در تمام مدل ها تقریبا مشابه هست .

user136

کاربر قدیمی
واکنش‌ها
61

سابقه فعالیت:

سلام و درود به استاد اسداللهی واستاد صفری عزیز
این ویدیو واقعا متفاوت و کم نظیر بود خیلی نکات آموزنده داشت مخصوصا برای من که تازه کارهستم.استاد اسدالهی عزیز واقعا خسته نباشی لطفا ازاین نوع ویدیو های آموزشی برامون بیشتر تهیه کن.باز از اعضای تیم دکتربایوس تشکر میکنم.

esaaqq

msi
واکنش‌ها
22

سابقه فعالیت:

با سلام و تشکر از مهندس اسداللهی عزیز
ممنون میشم در مورد این ویدیو یه مقدار بیشتر بنده رو راهنمایی کنید.
من همین برد برای تعمیر دارم. که روشن نمی شد و حلش کردم ولی الان مشکلی که دارم اینه که پس از اتصال آداپتور به مادربرد فورا روشن میشه و پس از بررسی براساس فایل آموزشی شما متوجه شدم در پایه 107 IO ولتاژی ندارم که برای syson ic pu1207 ارسال می کند و در پایه 16 و 17 ای سی pu1207 که فرمودین ولتاژ 1.35 باید باشه من 3.3 ولت دارم . همچنین در پایه 87 IO که همان PM_SLP_SUS می باشد ولتاژ 2.4 دارم که فرمودین مشکوک هست. بقیه موارد همه چی اوکی هست. تمام ولتاژ ها دارم. بایوس زدم. از ویندوز هم جدید ترین فایل بایوس از سایت لنوو گرفتم که ظاهرا هم بایوس و هم ec را پروگرام می کند.
اگر io رو پروگرام کنم باید از طریق کابل کیبرد پروگرام کنم؟ و نحوه انجام آن ؟

چه کسی این تاپیک را مشاهده می کند؟

در حال حاضر وجود دارد 0 اعضایی که این موضوع را مشاهده می کنند

کاربرانی که این موضوع را خوانده اند